čerstvé maso

Čerstvé maso

Čerstvé maso a vnitřnosti přinášejí do granulí bílkoviny, tuky a především vysokou chutnost. Díky šťávě z masa získávají granule skutečně vynikají chuť. Čerstvé maso a vnitřnosti obsahují také celou řadu minerálů například zinek, železo, měď, hořčík nebo selen a vitamínů především skupiny B. Čerstvé maso obsahuje aminokyseliny, které jsou nutné pro růst a obnovu tkání.

sušené maso

Sušené maso

Sušené maso přináší do krmiva stejné výživové látky jako maso čerstvé. Jak už ale název sám napovídá, tato surovina neobsahuje vodu. Obsahuje tedy bílkoviny ve vysoké koncentraci. Jeho použití je nutné k tomu, aby v krmivu bylo dostatečné množství živočišných bílkovin. V kombinaci s čerstvým masem nabízí tu nejlepší variantu, jak vyrobit krmivo vysoce chutné s převahou živočišných bílkovin.

lososový olej

Lososový olej

Oleje a tuky jsou nejvydatnějším zdrojem energie, tvoří stavební složku buněk. Chrání před únikem tepla, pomáhají vstřebávání vitamínů a také se podílejí na tvorbě některých hormonů. V neposlední řadě mají velmi výrazný vliv na kvalitu srsti psů. Lososový olej je bohatým zdrojem esenciálních mastných kyselin Omega 3, které mají výraznou roli v řadě procesů v organismu psa.

kuřecí tuk

Kuřecí tuk

Kuřecí tuk je výborným zdrojem esenciálních mastných kyselin Omega 6. Všechny živočišné tuky jsou pro psy velmi chutné a dobře stravitelné. Proto by měly tvořit základ krmiv pro psy.

vepřový tuk

Vepřový tuk

Vepřový tuk je bohatým zdrojem energie a obsahuje nasycené i nenasycené mastné kyseliny. Do krmiva přináší výraznou chuť. Byť byl v posledních letech tento tuk spíše zavrhován v souvislosti se zvyšováním hladiny cholesterolu, poslední výzkumy ukazují, že díky vyššímu obsahu „hodných“ tuků nemá na zvyšování cholesterolu velký podíl.

sladké brambory

Sladké brambory

V názvu sice mají brambory, ale brambory to nejsou. Jsou považovány za jednu z nejzdravějších zelenin na světě, a proto jsou považovány za super potravinu. Je to jeden z nejlepších zdrojů komplexní uhlohydrátů a mají nízký glykemický index. Obsahují celou řadu vitamínů a minerálů a jsou velmi dobře stravitelné.

brambory

Brambory

Díky bramborám můžeme vytvářet krmiva, které neobsahují žádné obiloviny. Mezi lidmi se stále můžeme setkat s názorem, že brambory nejsou pro psy vhodné. Pokud brambora projde procesem zpracování – extruzí, jsou velmi dobře stravitelné. Oproti obilovinám mají zásadní výhodu, že neobsahují lepek. Obsahují celou řadu prospěšných minerálů.

hrách

Hrách

Obsahuje cenné látky jako jsou bílkoviny, tuky a sacharidy. Je bohatým zdrojem draslíku, vitaminu B, železa, vitaminu K1 nebo kyseliny listové. Patří mezi komplexní uhlohydráty, ze kterých se energie uvolňuje postupně. Neobsahuje žádný lepek

šípek

Šípek

Šipek a jeho léčivé účinky znali už naši předkové. Je bohatý na vitamin C, vitaminy B, vitamin K, karoten, fosfor, vápník, draslík, hořčík a další. Je to jeden z nejlepších prostředků na přirozenou imunitu.

vojtěška

Vojtěška

Vojtěška, botanicky tolice vojtěška nebo moderně alfalfa je označována za matku všech medikamentů. Je bohatým zdrojem minerálních látek jako je vápník, hořčík, mangan, zinek, železo, fosfor, draslík a dalších a také vitaminů – A, B2, B12, C, E nebo K. Vojtěška snižuje překyselení organismu, působí protizánětlivě, posiluje imunitu, výkonnost, příznivě působí na složení střevní mikroflóry, mírní bolesti kloubů a mnoho dalšího.

lněné semínko

Lněné semínko

I lněné semínko je dnes považováno za superpotravinu. Obsahuje výborný zdroj omega 3 mastných kyselin. Ve výživě psů je důležité především kvůli této vlastnosti – podílí se na kvalitě kůže a srsti. Lněné semínko obsahuje vitaminy skupiny B a E a dále celou řadu minerálů jako je vápník, hořčík, železo, mangan, fosfor, draslík, selen nebo zinek.

mrkev

Mrkev

Ač běžná zelenina, obsahuje důležitý přírodní antioxidant betakaroten. Mrkev dále obsahuje vitamíny B, C, D, E a K, minerály sodík, vápník, hořčík, fosfor, měď, železo nebo mangan. Mrkev snižuje hladinu cholesterolu, pomáhá při zažívání nebo při optimalizaci hmotnosti.

špenát

Špenát

Další běžná zelenina, která je považována za superpotravinu. Obsahuje rozpustnou i nerozpustnou vlákninu. Vyniká vysokým obsahem draslíku, hořčíku, vápníku, sodíku nebo boru a najdeme zde i vyšší obsah vitaminu E, K nebo C. Působí protizánětlivě a reguluje krevní tlak.

borůvky

Borůvky

Další ze superpotravin, které v krmivu Doxneo používáme. Borůvky patří mezi největší zdroje přírodních antioxidantů. Dále borůvky obsahují vitamín C, vitamín B a celou řadu minerálů – hořčík, draslík, mangan, železo, měď nebo zinek. Borůvky zlepšují imunitu a pomáhají v boji proti infekcím.

* Poznámka: obrázky surovin jsou pouze ilustrativní a suroviny použité v krmivu se mohou ve své formě lišit.

logo-dark logo-white search arrow-left arrow-right arrow-top basket close discount-circle envelope hamburger checkbox-checked checkbox-unchecked minus paw-print pen plus plus-circle question-circle star tel trash truck user angle-bottom angle-left angle-right angle-top arrow-down check code brand map-pin